KPSS-A PROGRAM , SAATLER , EĞİTİM MODELİMİZ !

Anasayfa / Duyurular / KPSS - A DUYURULARIKPSS: Kamu Personel Seçme Sınavı

Kamu kurum ve kuruluşlarının bazı kadro ve pozisyonlarına, “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümleri uyarınca ÖSYM tarafından yerleştirme yapılmaktadır.

Yukarıda sözü edilen Yönetmeliğin 2. maddesinde, kamu görevlerine ilk defa atama yapılacak kadrolar A Grubu Kadrolar ve B Grubu Kadrolar olmak üzere ikiye ayrılmıştır.

a) A Grubu Kadrolar; Başbakanlık, Bakanlıklar, bunların müsteşarlık, başkanlık ve bağımsız genel müdürlük düzeyindeki bağlı ve ilgili kuruluşları ile bağlı ortaklıklarındaki, özel yarışma sınavına tabi tutulmak suretiyle girilen ve belirli bir yetişme programı sonrası yeterlik sınavına tabi tutulan mesleklere ilişkin kadro ve görevler ile il özel idareleri ve belediyelerin teftiş kurullarına,

b) B Grubu Kadrolar; kadroları 190 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’nin eki listelerde yer alan, genel ve özel bütçeli kurumlarla bunlara bağlı döner sermayeli kuruluşlar, kanunlar ile kurulan fonlar ve kefalet sandıkları, il özel idareleri ve belediyeler, il özel idareleri ve belediyelerin kurdukları birlikler ile bunlara bağlı döner sermayeli kuruluşlar ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarında yukarıda (a) bendinde belirtilmiş olan meslekler dışında, ilk defa kamu hizmeti ve görevlerine atama yapılacak kadro ve görevlere atanacaklar içindir. 

 

KPSS sonuçlarının açıklanmasından sonra B grubu kadrolar için ÖSYM tarafından bir tercih kılavuzu hazırlanır. Bu kılavuzda kamu kurum ve kuruluşlarına ait B grubu kadrolar, kadro sayıları ve koşulları yer alır. Adaylar, tercih kılavuzunda yer alacak yönteme göre tercihlerini İnternet aracılığıyla yaparlar. Tercihlerin hangi tarihler arasında nasıl yapılacağı ÖSYM’nin internet adresinden adaylara duyurulur. Sınavdan sonra yapılan ilk yerleştirmede adaydan yerleştirme ücreti alınmaz.

KPSS-A grup kadroları ise, ilgili kurumun belirlediği puan türü cinsinden sıralanan adaylar arasından seçim yapılarak yerleştirilmektedir. Bu kapsamda genel kültür ve genel yetenek testlerine ek olarak hukuk, iktisat, maliye, işletme, muhasebe, istatistik, kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler ve çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri testleri de adayların ilgi duydukları alanlara yönelik olarak gerçekleştirilmektedir. İlgili testlerin içerikleri ise, aşağıdaki gibidir.


 

EĞİTİM MODELİMİZ 


 

Pratik ve Etkili Eğitim 

Yargı Akademi, kullandığı etkili öğretim yöntem ve teknikleriyle bilgiyi doğrudan aktarmayı değil , bilginin nasıl kullanılacağını öğretmeyi amaçlamaktadır. Uzman kadromuz, ders içinde pratik ve etkili yöntemlerle soruları çözmenizi sağlamakta ve sınavda  en büyük stres unsuru olan zaman yönetimi konusunda sizlere yardımcı olmaktadır.


Yoğun Ders Programı İle KPSS Öğretmenlik ve ÖABT Kursu  


Dönem boyunca uygulanan ders programlarının yanında verilen ek hizmetler Yargı Akademideki öğrencilerin başarılarını artıran en önemli  unsurlardan biri. Sorubankasi.net desteği, sınıf dışı soru çözümü, bire bir etüt programları ve genel tekrar seminerleri öğrenilen bilgilerin kalıcılığını sağlayarak sizleri hedefe  bir adım daha yaklaştırıyor.

Akademisyen ve Uzman Kadromuz

Yargı akademi tecrübeli ve alanında uzman kadrosuyla sınava hazırlık sürecinde en güvenilir yardımcınız. Akademisyen ve uzman öğretmen kadrosu, ihtiyacınız olan her bilgiyi anlaşılır şekilde size ulaştırmakta ve sınava hazırlık aşamasını rahatlıkla atlatabilmenizi sağlamaktadır.

 

ÖSYM Formatında 20 Adet Türkiye Geneli Denemesi   


Öğretmenlerimizin gözetmenliği eşliğinde Türkiye geneli deneme sınavlarımızda branş sıralamanızı görüp , eksiklerinizi rehberlik eşliğinde gidererek sınav stresini minimum düzeye indirmenizi sağlamaktadır.


Ders Telafi Sistemi  


ÖSYM'nin geniş konu içeriğine sahip sınavlarında konular büyük önem taşır.Bu sebeple öğrencilerimizin anlayamadığı,  kaçırdığı konular farklı gruplar veya etütler ile telafi edilmektedir.Ayrıca zaman bulamayan öğrencilerimize Yargı TV ve sorubankası.net desteği ile ders telafisi sağlanmaktadır.

 

Birebir ve Etüt Hizmeti

Anlayamadığınız veya çözemediğiniz soruların hepsi birebir soru çözüm sistemi ile sonuca ulaştırılmaktadır.  Bu sayede hazırlık sürecinde aklınıza takılan her nokta  çözümlenmekte ve eksikleriniz tamamlanmaktadır.

 

Kütüphane Hizmeti

Öğrenci ihtiyaçları göz önüne alınarak  hazırlanan kütüphanemizde, öğrencilerimiz sessiz ve rahat bir ortamda konsantre bir şekilde ders çalışabilmektedir. Bilgisayar ve internet desteği  ile  sınırsız bilgiye erişim  kolaylaşmakta  bu da zaman kaybını minimum düzeye indirmektedir.   Bu imkanlarla  Yargı Akademi sınava hazırlık sürecinde en büyük destekçiniz olmaktadır.

 

Sınıf Düzeni

Dönem boyunca dersler,  Yargı Akademi farkıyla ferah, aydınlık ve konforlu modern sınıflarda işlenmektedir.  Isı, ışık ve ses yönünden  ders çalışma koşullarına uygun olarak hazırlanan sınıflar, öğrencilerimizi motive etmekte ve konforlu bir şekilde ders çalışmalarına imkan sağlamaktadır.

 

Öğretmen Atama , Kadro ve Güncel Haberler Duyuruları

Öğrencilerimize ilk atamalar, kadrolar ve  ek atamalar gibi önemli süreçlerde mesaj yoluyla bilgilendirmeler yapılmaktadır.  Aynı zamanda izmiryagikademi.com,  'DUYURULAR' bölümü ile her türlü güncel haberi size ulaştırmaktadır. Yargı Akademi sadece ders alanında değil atama sürecinde de destekçiniz olmaktadır.

 

Uzman Kadromuz ile Rehberlik Hizmeti

Yargı Akademi Uzman rehberlik kadrosuyla  sınava hazırlık ve atama  sürecinde size her konuda hizmet vermektedir. kişiye özel ders çalışma programı  hazırlayarak  ve  etkili ders çalışmaya ilişkin bilgilendirmeler yaparak  bireysel farklara uygun yöntemler sunmaktadır. Kadrolar ve atamalar  ile ilgili bilgilendirmelerle de  doğru tercih yapmanızı sağlamaktadır.